בקשה להישפט


בקשה להישפטבמצב בו ניתן דו"ח בשל עבירות תעבורה, ישנה אפשרות לנאשם, אשר זה עתה קיבל דו"ח, להגיש בקשה להישפט. בדרך כלל המבקשים להישפט יעשו זאת משום שהרגישו שהדוח שניתן להם לא הגיע להם, החמיר שלא לצורך או ניתן באופן לא ראוי ותקין וברצונם לקבל את יומם בבית המשפט בכדי לשנות את רוע הגזירה. 

עוד בטרם הבקשה להישפט, מומלץ בחום לאתר עורך דין שייצג אתכם בתיק, זאת למרות שלפי החוק תוכלו גם לייצג את עצמכם. ישנה חשיבות לייצוג משפטי גם בדיני תעבורה, מכיוון שנקודת מבטו של עורך הדין שונה, טיעוניו עשויים להיות משכנעים יותר והוא יוכל לחפש ולמצוא עובדות וכשלים בהליך אשר חמקו מעיני מי שאינו עו"ד מומחה לתעבורה.

מה ייקרה לאחר שהוגשה בקשה להישפט?

בדיון בבית המשפט אליו תוזמנו לאחר שהוגשה בקשה להישפט מצידכם, תוכלו לדרוש כי השוטר אשר כתב את הדו"ח יעיד בבית המשפט ויסביר מדוע הוא רשם אותו כמו גם לפרט את נסיבות המקרה. פעמים רבות, דיון משפטי שכזה ידרוש העדת עדים נוספים, הצגת ראיות חדשות והעלאת טיעונים שונים. עורך דין, אשר בקיא בנבכי התיק והחוק, יוכל לסייע לכם להביא לתוצאה לפיה יקבע כי הדו"ח שניתן לא היה תקין או ההתנהלות שלאחריו לא נעשתה על פי דרישות החוק. כך לדוגמה, השוטר שרשם את הדו"ח חייב להזדהות בפניכם ולפרט את פרטי המקרה באופן שיאפשר לאחר מכן להבין ולשחזר אותם ואם כשל בכך, יכול שיהיה בכך בכדי לצמצם ואף לבטל את האישום. 

כאשר מגישים בקשה להישפט כדאי לעשות זאת כאשר אתם יודעים, או לכל הפחות מעריכים בקירוב, שתוכלו להביא להישג כלשהו מכך, בין אם זיכוי ובין אם ריכוך האשמה. כמו כן, דרישה זו תיעשה בדרך כלל כאשר מדובר על עבירות תעבורה וקנסות משמעותיים, אשר עלולים לגרום לנזקים ופגיעה מוחשית לנהג או למי מהמעורבים, בין אם בשל ההכבדה שבתשלום קנס משמעותי ובין אם בשל רישום נקודות ואף שלילת רישיון נהיגה.

 מה יש לזכור בנוגע לבקשה להישפט?

יש לזכור שמרגע שהוגשה בקשה להישפט, לא ניתן עוד להגיש בקשה לביטול הדו"ח. בקשה להישפט הינה זכות המוענקת לכל מי שקיבל דו"ח הגורר סנקציה, בין אם זה דו"ח מהמשטרה ובין אם זה דו"ח מרשות מקומית / עירייה, משרד ממשלתי וכד'. בכל מקרה אין לבלבל בין בקשה להישפט לבין הגשת ערעור, שהוא השגה על החלטת בית המשפט באישום עליו נשפטתם.

בכל מקרה, משרד עורכי דין זובידה - רינגר, יעניק לכם את הביטחון שהתיק שלכם יטופל באופן הטוב ביותר. כבעלי ניסיון, וכמי שטיפלו בעשרות תיקים דומים בעבר, נשמח לענות על כל שאלה שעולה בנושא זה ובנושאים אחרים, כדי לשפר את סיכוייכם להביא לתוצאה בה יוחלט כי אתם זכאים ולפיכך חפים מכל אשמה, או לכל הפחות להפחית את חומרת האישום, ובהתאם את העונש הנלווה אליו.