מתי כדאי להתייעץ עם עו"ד לענייני ירושה


עובישראל הוסדר חוק הירושה, התשכ"ה - 1965, המגדיר בין היתר את חלוקת רכושו ועזבונו של אדם, לאחר פטירתו. אולם, יש לזכור כי המציאות מורכבת יותר מכל חוק, ולעיתים נוצר מצב שבו החוק למעשה סותר את רצונו של נפטר (המכונה בחוק מוריש). חוסר הלימה בין החוק לבין רצונו של הנפטר לגבי מה יעשה בנכסיו השונים, בהונו ומשכך בעיזבונו עשוי לעורר בעיות שונות. עו"ד לענייני ירושה יכול לסייע בהבנה מתי כדאי להתייעץ ובאילו מצבים. 

עו"ד לענייני ירושה יכול לסייע במניעת מאבקי ירושה  

מכיוון שהמציאות מורכבת ביותר, נציג תחילה כלל מפתח חשוב ביותר, ככלי עזר. בכל מצב שבו יש אפילו צל של סיכוי כי לאחר פטירתו של אדם יתחוללו מאבקי ירושה, כדאי מאוד להתייעץ עם עו"ד לענייני ירושה. עריכת צוואה חוקית המסדירה את החלוקה על פי רצון המוריש, פותרת בצורה טובה ביותר את מרבית מלחמות הירושה ואף יכולה להוסיף לקרובי הנפטר משום נחמה בקבלת מילותיו האחרונות לאחר מותו, באמצעות צוואתו. 

נתינת תוקף חוקי לצוואה קיימת 

ערכתם צוואה בכתב בעצמכם אך אתם חוששים שמא אין לה תוקף? כדאי בנושא הזה להסדיר חתימה על הצוואה, בנוכחות עורך דין. עצם קיומם של עדים, בפרט עורך דין וותיק ובעל מוניטין, מקנים את התוקף הראוי. 

שינוי או ביטול צוואות קודמות 

במידה ונוצרו התנאים שבהם צוואה קיימת איננה ממלאת את רצונכם הנוכחי, כדאי להתייעץ עם עו"ד לענייני ירושה על מנת להכין צוואה עדכנית. מצב דברים כזה מקבל משנה תוקף לדוגמה כאשר מקימים משפחה חדשה (פרק ב' בחיים), במידה ואחד היורשים מתנכר למוריש, מנסה להפעיל לחץ בלתי ראוי בנושאים כספיים או אחרים וכדומה. 

חיים משותפים ללא נישואין

מאוד מקובל כיום, בקרב זוגות רבים, לנהל חיים משותפים ללא נישואין. אמנם, החוק מכיר במעמד של ידועים בציבור, אולם הדברים לא תמיד כה ברורים ונהירים. רק האדם עצמו יכול לדעת האם מדובר באמת בקשר זוגי לחיים או שמדובר במערכת יחסית ארעית. במידה ועולה שאלה בדבר עזבונו של אחד מבני הזוג הידועים בציבור לאחר מותו, במיוחד לאור קשר זוגי מסוג זה, כיצד הרכוש יחולק לילדים (משותפים או לא משותפים) וכדומה, תוכלו להתייעץ עם משרד עורכי דין זובידה – רינגר אשר מעניק שירות עו"ד לענייני ירושה ובעל ניסיון רב בכל הקשור עם טיפול בעיזבונות וירושות.